• RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • email
 • del.icio.us
 • LinkedIn
 • Netvibes

Escola Salvat Papasseit de Santa Coloma


Título de blog:
Escola Salvat Papasseit de Santa Coloma
URL del blog:
https://blocs.xtec.cat/ceipsalvatpapasseit/
Autor:
Virginia Rodriguez Vidal
Categoría:
Blogs de Centro
Presentación:
Escola Salvat Papasseit de Santa Coloma és el diari de l’escola. En ell hi trobareu un recull del dia a dia de la nostra comunitat educativa. Som una escola publica d’infantil i primària. En el Salvat som conscients de la importància de les competències bàsiques i fem que els nostres alumnes tinguin el màxim d’eines al seu abast per desenvolupar-les de la manera més adient. En els temps actuals on la informació i comunicació son, gairebé, de vital importància, nosaltres hem fet una opció clara: intentar fer competents digitals als nostres alumnes mitjançant una eina senzilla “Els Blocs”. Els Blocs ofereixen moltes possibilitats d’ús en processos educatius. Per exemple, per estimular els alumnes a: escriure, intercanviar idees, treballar en equip, dissenyar i visualitzar de manera instantània el que produeixen. Per això trobareu que aquest bloc està enllaçat a altres blocs l’escola on els nostres alumnes hi poden publicar els seus articles. Si li voleu donar una ullada ……. estarem agraïts, Desitgem que us agradi.
Etapa educativa:
Infantil, Primaria
Area o asignatura:
Interdisciplinar
CCAA/País:
Catalunya
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • email
 • del.icio.us
 • LinkedIn
 • Netvibes

Deja un comentario